Abdullah Şen'den Mektup Var

Kıymetli Dostum Muharrem'i sahibine teslim ettikten sonra, onun izinde gitmek boynumun borcu oldu. Apack takipçileri bilirler, Muharrem işimizi ve mesleğimizi daha ileriye taşımak için gecesini gündüzüne katarak çalışırdı. Çantası sırtında dünyanın dolaşmadık yerini bırakmadı ve hep yeni pazarlar aradı. Gezgin lakabını hakeden birisiydi. Bu emeklerin neticesinde muhteşem bir iletişim ağını bize miras bıraktı. Hepimiz bu seyahatlerin öyküleri ve fotoğrafları ile beslendik. Sonunda görev bana düştü, bayrağı teslim aldım ve dostumun bıraktığı yerden yola koyuldum. Steriflow'un yıllık toplantısına katıldık. Autoclav ihtiyacı olan projelere yeni önerilerle döneceğiz.

PACKEXPO 2017

APACK, Amerika Birleşik Devletleri'nin en popüler kentlerinden birisi olan Las Vegas'ta düzenlenecek olan PACKEXPO 2017'ye katılıyor. 125'in üzerinde ülkeden 5.000 den fazla uluslararası katılımcıyı ve 30.000'den fazla ziyaretçiyi bir araya getirecek ve yaklaşık 900.000 net metrekarelik bir alana yayılan PACK EXPO Las Vegas 25 Eylül 2017 de kapılarını açacak. PACKEXPO 2017 nin Las Vegas'ta gerçekleştirilecek fuarında dünyanın dörtbir yanından katılacak yüzlerce sektörel firmanın ürünleri sergilenirken; inovasyon sahnesi 46 farklı alanda yapılacak önemli toplantıya da ev sahipliği yapacak. APACK'ı PackExpo'da Amerika Birleşik Devletleri temsilcisi Triton International Enterprises temsil edecek.

UKRAYNA MÜŞTERİMİZ ÜRETİME BAŞLADI

Kuzey ülkelerin pazarları üzerinde uzun zamandır emek veriyoruz. Bu çalışmaların sonucu olarak Ukrayna müşterimiz LLC, unlu mamüllerini çevreci ve geri dönüşümlü kağıt ambalajlarda piyasaya sürdü. LLC, Kuzey ülkelerine mahsus tatlı börek çeşitlerinin yanı sıra bizim de damak zevkimize uygun peynirli çeşiterini iki farklı ambalajda ve gramajda satışa sundu. 200 derecelik ısıya dayanıklı, fırınlanabilir niteliğe sahip kağıt ambalajlar ile, ön pişirilmiş olarak satın alınan ürün, evlerde fırında ısıtılarak tazecik tüketiliyor. 6 Aya kadar raf ömrü temin ettiğimiz unlu mamüller raflarda oldukça beğeni kazanmış durumda.

MAP25 Hazır Yemek

Ülkemizde özellikle belli dönemlerde hazır yemek üretimine epeyce ilgi artıyor. Ramazanda, mitinglerde, özel kutlama günlerinde, kalabalık seyahatlerde gerek görevlilere ve gerekse misafirlere yönelik hazır yemek projeleri yoğunlaşıyor. MAP25 böyle dönemsel hazır yemek çalışmalarında en doğru çözüm olarak sizi bekliyor. 7/24 çalışma özelliği ve farklı versiyonları ile MAP25 en ekonomik çözüm olarak yatırımcılarımızın ilgisini çekiyor. MAP25 serisi, yeni başlayan veya orta kapasiteli üreticiler için tasarlanan ve geliştirilen bir üründür. Bakımı ve temizliği çok kolaydır. Her türlü üretim ortamına rahatça sığar. MAP25 sağ kolunuz olmaya en büyük adaydır.

ÇEREZ VE KURUYEMİŞ

Ülkemiz mutfağının zenginliği ile dünyanın hiçbir mutfağı boy ölçüşemiyor. Mutfağımızın süsü mezeler ve kuruyemişler konusunda da mönümüz çok zengin. Bundan dolayı hem mezelerimizin hem de kuruyemişlerimizin ambalajı konusunda sürekli çalışıyoruz, projeler üretiyoruz. Kuruyemiş, çerez ve benzeri ürünler konusunda Anadolu topraklarının binyıllara uzanan bir geçmişi var. Sadece ülkemizde yetişen çok değerli kuruyemiş ürünlerimiz var. Bu çok kıymetli ürünlerimizi ne yazık ki uzun yıllar sadece tarla ürünü olarak iç ve dış pazara sunduk. Artık bu ürünlerimizi katma değerli olarak iç ve dış piyasaya sunma dönemi başladı.

GELENEKSEL ÜRÜNÜMÜZ BÖREK

Hamur işlerini evlere tazecik ulaştırmazsanız, evlerimizdeki annelerimizle rekabet edemezsiniz. Hanımlar artık altın günlerinde toplanırken evde saatlerce uğraşıp börek çörek hazırlamakla zaman kaybetmek istemiyor. Zaman çok kıymetli. Bu nedenle ambalajlı gıda piyasasında hamur işi, börek ve türevlerini en taze biçimde evlere ulaştırma konusunda büyük bir rekabet var. Bu konuyla ilgili olarak bizlere ulaşan yatırımcılar ve üreticilerimize çağdaş örnekler ve çözümler sunuyoruz. Gerek manual ve gerekse otomatik makinelerimizde her bütçeye uygun ambalajlama çözümlerimiz mevcut. Gerek plastik türevli ve gerekse kağıt türevli ambalaj çeşitlerine her şekilde uygulama yapabiliyoruz.

ET VE ET ÜRÜNLERİNDE MAP25 FARKI

Gerek taze, gerek pişirilmiş ve gerekse değişik soslarla marine edilerek hazırlanmış et ve et ürünleri ambalajında, herhangi bir katkı maddesi kullanmadan uzun raf ömrü vaadeden MAP teknolojisi MAP25 ile birleşince ortaya oldukça ekonomik bir ambalaj çözümü çıkıyor. MAP25 hem yatırım bütçesi yönünden, hem işletme bütçesi açısından, hem kullanım kolaylığı ve az personel gerektirmesi açısından hem de teknolojik yapısı açısından firmanızın her türlü gıda ambalajında en doğru çözümü olacaktır. Özellikle et ve et ürünlerinde çok başarılı sonuçlara ulaştığımız MAP25 makinemiz, kademeli vakum özelliği sayesinde oldukça uzun bir raf ömrü elde etmenizi sağlıyor.

MERKEZMUTFAK KONSEPTİ GİDEREK YAYGINLAŞIYOR

Bugünün dünyası, kaliteli hizmeti ucuza temin etme çabasında. Ekonomi ve pazar koşulları bunu gerektiriyor. Restaurant zincirlerinin pek çoğu artık MERKEZ MUTFAK çözümüne yönelmiş durumda. Çünkü her restaurantta onlarca kişi çalıştırmak artık yatırımcıları zorluyor. Bu nedenle Avrupa'da örnekleri giderek artan Merkez Mutfak konsepti ülkemizde de yaygınlaşıyor. Ürünlerin Merkez Mutfak'ta ön veya tam pişirilmiş ürünler, tüketiciye sunum noktasında sadece ısıtılarak veya pişirme tamamlanarak, taptaze, lezzetini ve albenisini sürdürerek tüketiciye ulaşabiliyor. Hem de minimum çalışan sayısıyla.

FABRİKADA HUMMALI FAALİYET

Bildiğiniz gibi APACK çoğunlukla müşterilerimizin tercihlerine özel ölçülerde ve özelliklerde makineler üretiyor. Bu da pek çok ek üniteyi kendi fabrikamızda hazırlamayı gerektiriyor. Apack mühendisleri şu günlerde epeyce yoğun bir koşuşturmaca içinde. Bir yandan bilgisayar başında tasarımları projelendirirken, bir yandan da üretim alanına gidip projelere göre hazırlanmış parçaların montajını ve çalışmasını kontrol ediyorlar. Şu sıralarda üzerine çalışılan projelerden birisi autoMAP200 serisi tam otomatik makinelerimizin üzerinde çalışacak olan sıvı dolum ünitesi, tam otomatik tabak besleme ünitesi. ürün doldurma üniteleri.

GELENEKSEL ÜRÜNÜMÜZ DÖNER ÇÖZÜMLERİ

Döner… Hem ülkemizde hem de uluslararası piyasada adı en çok bilinen markamız. Bu toprakların “Fast Food’u”. Ayran ve Yoğurt’tan sonra orijinal ismiyle dünyada kullanılan gıda ürünümüz. Apack olarak yıllardan beri döner üretimi ve ambalajı konusunda projeler, sistem çözümleri üretiyoruz. Ülkemizdeki pek çok döner üretici fabrikanın proje ortaklarından biriyiz.Et ve et ürünlerinin işlemesi, ambalajı ve tedarik zinciri çok kritik unsurları içerir. Doğru ve zamanında yapılmayan bütün işlemler, etin hızla bozulmasına yol açar. Et işlemede ön hazırlık için gerekli makinaları Finlandiya’nın en eski makine üreticilerinden temin ediyoruz.

MODERN TOPLUM İSVEÇ'TE APACK ÇÖZÜMLERİ

Yaşam standartının oldukça yüksek olduğu İsveçt’e tüketicilerin tüketim alışkanlıkları da epeyce gelişmiş ve gıdadan beklentileri de o ölçüre çeşitlenmiş. Kuzey ülkelerinde pazar liderlerinden biri olan müşterimiz ile süpermarkette taze gıda ambalajına yönelik bir konsept üzerine çalışıyoruz. Marketlerin aynı zamanda sosyal birer mekan olduğu Kuzey Ülkelerinde, özellikle bu yörelerin pazarı için ürettiğimiz dinamik ambalaj çözümleri sayesinde müşteri taleplerini karşılayabiliyoruz. Ambalaj teknolojilerimiz ve konsept çözümlerimiz ile avrupanın bu en gelişmiş pazarında varolabilmek gurur verici.